MİLLETVEKİLİMİZ DR. İSRAFİL KIŞLA’NIN ARHAVİ ZİYARETİ

Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla'nın Arhavi Ziyareti

Milletvekilimiz Dr. İsrafil KIŞLA, TBMM’deki yürüttüğü yoğun çalışmaların ardından bir dizi parti programına katılmak için Artvin’e hareket etti. Programının ilk durağı olan Arhavi ilçesinde önce Belediye daha sonra İlçe Başkanlığı ve son olarakta Arhavi ilçesi köy muhtarlarıyla bir araya gelen KIŞLA mevcut sorunları dinledi ve notlarını aldı.

KIŞLA, Arhavi ziyaretine ilk olarak Arhavi belediye başkanı Coşkun HEKİMOĞLU’nu makamında ziyaretle başladı. Ziyarete İl Başkanımız Av. E. Erkan BALTA, Yardımcısı Maksut KOÇAK, Arhavi İlçe Başkanı Ufuk Yıldız ve beraberindeki heyet katıldı.

Arhavi Belediyesi’nin mevcut durumu ve devam etmekte olan işleri hakkında Başkan Coşkun HEKİMOĞLU’ndan bilgiler alan KIŞLA yapımı biten afet evlerinin de en kısa zamanda hak sahiplerine teslim edileceği bilgisini HEKİMOĞLU ile paylaştı. Ayrıca İETT ile görüşmeleri sonucu Arhavi Belediyesi’ne bir araç sözü alan KIŞLA, İETT Genel Müdürü’nü aradı ve durum hakkında bilgi aldı.

Yapılan bu görüşmenin ardında Arhavi İlçe Başkanlığı’na geçen KIŞLA burada teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. KIŞLA teşkilat ziyaretinde Arhavi için gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı ve teşkilat mensuplarının sorunlarını dinledi. Daha sonra ilçe teşkilatına geçen KIŞLA burada İlçe Ana Kademe Kadın ve Gençlik Kolları ile biraya geldi. İlçe Başkanı Ufuk YILDIZ’ın açılış konuşmasından sonra söz alan İl Başkanımız Av. E. Erkan BALTA; “vekilimizin çevresindeki güçlü ve samimi ilişkilerine paralel olarak ilimizin her anlamdaki sorunlarını çözme kabiliyetimizde artıyor. Vekilimiz Ankara’da bulunduğu sürece sorunlarımıza çözüm üretmesi de bir o kadar kolaylaşıyor. Yoğun programlarından artan vakitte de elinden geldiğince bizleri yalnız bırakmayıp aramızda bulunduğu içinde ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan KIŞLA Arhavi’de bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ve Arhavi ile ilgili yatırım ve projeler hakkında teşkilatı bilgilendirdi. Yapılan icraatlar konusunda mevcut balıkçı barınağına 500 bin TL aktarıldığını, kaymakamlık binasının yenilenmesi işi, jandarma binasının yenilenmesi, ayrıca mevcut üniversiteye sanat tasarımı ve mimarlık fakültesinin eklenmesi işinin tamamlandığı iletti. Ayrıca “SGK hizmet binasının açılışı gibi planların yanı sıra Arhavi İmam Hatip Lisesi için tahsis edilen arazi üzerine hazırlattığı ve modern ve yöre mimarisine uygun İmam Hatip Lisesi projesini teşkilatla beraber inceleyip değerlendiren KIŞLA, Allah’a şükür Arhavi’de güzel hizmetler gerçekleşiyor. Fazlacada bir işimiz kalmadı şu an önümdeki en önemli iş mevcut şehir içindeki Çaykur Fabrikası’nın üniversiteye tahsis edilmesi ve burada modern bir üniversite kampüsünün kurulmasına katkı sağlayabilmektir” dedi. KIŞLA daha sonra Arhavi Spor Kulübü’nde düzenlenen Arhavi Köy Muhtarları’yla düzenlenen toplantıya katılmak için teşkilat üyeleriyle vedalaştı.

Burada düzenlenen toplantıya Arhavi Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, Arhavi İl Genel Meclis Üyesi Hakkı AYTOLAN ve tüm köy muhtarları katıldı. Açılış konuşmasını yapan kaymakam BAYRAKTAR ardından konuşan KIŞLA, daha öncede Ardanuç ve Şavşat’ta gerçekleştirdiği muhtarlar toplantılarını çok verimli geçtiği, sorunları birinci ağızdan dinleyip çözümler üretmenin daha kolay ve etkili olduğunu söyleyen KIŞLA, 2012 yılı sonu itibariyle Artvin’e toplamda 22 milyon TL ek ödenek aktarıldığını ve bununda valilik aracılığıyla köylere hizmet alanında harcandığını ve bu ödeneklerinde devam edeceğini söyledi. Daha sonra sözü muhtarlara bırakan KIŞLA tüm köy muhtarlarını teker teker dinledi, notlarını aldı. çok verimli geçen toplantı Kaymakam BAYRAKTAR’ın teşekkür konuşması ardından son buldu.

Kısa Adres: http://bit.ly/1byugak
Hosted By

Kaliteweb Hosting