AK PARTİ ARTVİN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Genel Seçimlerde Belediye başkan aday adaylığı için başvuru tarihi olan 1 Kasım 2013 tarihi son gün olarak AK Parti Genel Merkezimiz tarafından belirlendi. Bu kapsamda Artvin merkezde aday adayı başvurusu olmamıştır. İlçelerimizden Ardanuç’ta üç, Arhavi’de iki, Borçka’da sekiz, Hopa’da yedi, Murgul’da bir, Şavşat’ta üç ve Yusufeli’de iki aday adayı Partimize başvuru yapmış bulunmaktadır. Hopa ilçesi Kemalpaşa beldesinden ise dört aday adayı başvuru yapmıştır. Artvin merkezde başvuru olmayışının ana sebebi ise kamuoyunda aday adaylığı için ismi geçenlerin her birinin sürece zarar vermeme adına başvuru yapmamalarıdır. Yani partimizin birlik beraberlik içerisinde tek aday üzerinde uzlaşma ve neticesinde tek adayla gitme düşüncesinden kaynaklanmaktadır. Bu düşünceden dolayı aday adayı olarak adı geçen fakat aday başvurusu yapmayan tüm fedakar arkadaşları tebrik ediyoruz. Başvurular Artvinlilerin AK Parti’ye olan teveccühünü göstermesi adına çok önemlidir. Sosyal Belediyeciliğin Artvin’de de iktidar olacağı bugüne kadar birikmiş sorunların çözülmesi için bu seçimin tarihi bir fırsat olduğunu Artvinli seçmenlerimiz bilmektedir. Bunun için Artvin AK Parti diyecektir.

İL GENEL VE BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ İÇİN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURU SÜRECİ DEVAM ETMEKTEDİR

Belediye Başkanlığı aday belirleme yöntemi olarak Genel Merkez, adayları “merkezi atama” usulü ile belirlenecektir. Tabii ki teşkilatların temayülü, kamuoyu anketleri, il başkanı, il milletvekili, koordinatör milletvekili, kanaat önderlerinin görüşleri ve nihai olarak Genel Merkez komisyonları tarafından belirlenecektir.

1 Kasım 2013 tarihi itibari ile partimize resmi başvuru yapan aday adaylarının listeleri ve kısa özgeçmişlerine bakmak için tıklayın.

AK Parti Artvin Tanıtım ve Medya Başkanlığı

Kısa Adres: http://bit.ly/1fkI1v0
Hosted By

Kaliteweb Hosting